Proč probíhá aktualizace webu Workplace?

Nový web Workplace by měl tvořit základní kámen pro zlepšení efektivity a přístupnosti Workplace, což jsou na základě zpětné vazby důležité priority zákazníků. Využívá výkonnou infrastrukturu Facebooku, jejímž účelem je propojovat miliardy lidí z celého světa.
Díky této aktualizaci můžeme v budoucnu nadále vylepšovat efektivitu a dostupnost a zároveň můžeme představit zajímavé funkce zajišťující propojení a spolupráci mezi kolegy.
Co je nového?
 1. Tmavý režim: slouží k minimalizaci oslnění obrazovkou a je příjemnější pro oči především ve zhoršených světelných podmínkách. Na Tmavý režim můžete přepnout tak, že v navigaci vlevo přejdete na svůj Profilový obrázek → Nastavení → Možnosti zobrazení → Tmavý režim
 2. Režim na plnou šířku: přináší lepší prostředí lidem, kteří používají velké monitory, protože minimalizuje zbytečná prázdná místa.
 3. Lepší prostředí pro vytváření příspěvků: zmodernizovali jsme prostředí vytváření příspěvků tím, že jsme pro zvýšení pozornosti sbalili oddíl „Přidat do příspěvku“ a přidali jsme možnosti pro snazší formátování textu.
 4. Usnadnění přístupu: kromě tmavého režimu jsme představili vylepšenou správu zaměření, snazší navigaci na klávesnici a podporu čteček obrazovky. Další informace o usnadnění přístupu na Workplace najdete v našem Centru nápovědy.
 5. Rychlejší: díky špičkovým součástem infrastruktury vyvinutým ve Facebooku je teď web Workplace výrazně rychlejší a vyhledávání věcí, které potřebujete k práci, je snazší.
Co se změnilo?
Abychom vám usnadnili orientaci v novém rozhraní webu, uvádíme některé funkce, které jsme přesunuli nebo změnili:
 1. Přehledy skupiny: tato funkce se přesunula do oddílu „Možnosti správce“. Najdete ji pomocí nabídky „...“ pod záhlavím Skupiny a zobrazuje se na celou obrazovku.
 2. Možnosti pro správce skupin: tato funkce se teď zobrazuje na celou obrazovku a obsažené informace i celkový vizuální design jsou přehlednější.
 3. Výchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupinách: najdete zde možnosti jako Přidat fotku/video, oznámit polohu nebo sdílet pocity a aktivitu. Další možnosti si zobrazte kliknutím do nástroje pro tvorbu příspěvků a můžete použít funkci Přidat k příspěvku.
 4. Nabídka chatu: provedli jsme změny v rozhraní po kliknutí na tlačítko + v chatu. Změnilo se pořadí možných akcí. Například možnost vytvořit anketu je teď na posledním místě.
 5. Rozhraní událostí: Zmodernizovali jsme uživatelské rozhraní Událostí: tlačítko Pozvat už není pod podrobnostmi události, ale v pravém horním rohu, abyste mohli snadněji kolegy rychle pozvat na firemní a týmové události.
Co zatím chybí?
Některá prostředí zatím tmavý režim zcela nepodporují. Procházíme jednotlivé stránky a při spuštění bude tato funkce zcela podporována.
Co nebude v novém prostředí k dispozici?
 1. Nastavení přezdívky: abychom odlehčili infrastrukturu webu Workplace, rozhodli jsme se odebrat funkci „nastavit přezdívku“, která účastníkům chatu umožňovala nastavovat si vzájemně přezdívky. Rozhodli jsme se přestat tuto funkci používat jak na webu Workplace, tak v aplikaci Workplace Chat pro iOS.
 2. Obrázkové ankety: tato funkce byla velmi málo používaná, takže jsme se rozhodli ji zrušit.
 3. Rychlá pomoc v produktu: Na novém webu jsme zjednodušili nabídku a odebereme rychlou pomoc v produktu. I nadále budete moct kliknout na Centrum nápovědy a najít v něm odpovědi na své otázky.
Poznámka ohledně podpory prohlížeče Internet Explorer 11
Internet Explorer 11 (IE11) není v novém rozhraní momentálně podporován a každý, kdo IE11 používá, musí dál používat staré rozhraní.
Od 9. února 2021 bude nový web dočasně podporovat limitovanou verzi prostředí Web v prohlížeči Internet Explorer do srpna 2021.
Od srpna 2021 se u zákazníků otevírajících Workplace v prohlížeči Internet Explorer začnou v souladu s rozhodnutím společnosti Microsoft o konci podpory prohlížeče Internet Explorer projevovat zhoršené vlastnosti nebo se vůbec nebudou moct k Workplace připojit.
Plánovali jsme přechod všech zákazník§ na nový web do 9. prosince tohoto roku, ale teď toto období prodlužujeme do 9. února 2021, abychom vytvořili podporu pro prohlížeč Internet Explorer.
Seznam funkcí
NovinkyCo se změniloCo jsme opraviliUž není k dispozici
Tmavý režimPřehledy skupinyPřikládání několika souborů / fotek k příspěvkuNastavit přezdívku
Širší kanálMožnosti pro správce skupinChybí tlačítko trvale zobrazené nabídky „Pustit se do toho“ pro chatovací botyObrázkové ankety
Lepší prostředí pro vytváření příspěvkůVýchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupináchNový název automatického členství ve skupině: Kdo má předem schválené přijetí.
Usnadnění přístupuNabídka chatuŽivé P2P vysílání Enterprise
RychlejšíRozhraní událostíPodpora tvorby událostí ve skupinách
Přehledy příspěvků jsou teď přístupné přes kontextuální nabídku v pravém horním rohu vašich příspěvků.
Vytváření fotoalb ve skupinách
Pozvánky do skupin prostřednictvím nahrávání souborů CSV
Viditelnější časové značky chatů
Integrace souborů do služeb Google Drive a Dropbox
Možnost přikládat k příspěvku víc souborů a zobrazovat náhledy souborů
Formátování při zobrazení příspěvků s markdownem na celou obrazovku
Vytváření a úprava uzavřených titulků ve videích
Integrace souborů se službou Sharepoint / Onedrive
Zobrazení plánů v událostech
Nahrávání souborů na kartě Soubory ve skupině
Funkce fotoaparátu v chatu
Komentáře k souborům
Plán spuštění
12. srpna – volitelný předběžný přístup (k dispozici nový i klasický web)
Správci můžou testovat nové prostředí a zapnout nebo vypnout ho ve své firmě.
26. srpna – pouze vypnutí předběžného přístupu (k dispozici nový i klasický web)
Nový web se spustí pro všechny zákazníky. Pokud firmy budou chtít, můžou se vrátit k původnímu prostředí.
9. prosince – hlavní chybějící funkce dostupné
Všechny chybějící funkce včetně Témat a Vícejazyčných příspěvků budou k dispozici v novém prostředí.
9. února – původní web už nebude k dispozici
Vaše Workplace se přesune na nový web Workplace a k původnímu prostředí už nebudete mít přístup.
Časté dotazy
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí?
Jako správce můžete nový web vyzkoušet tak, že si ho zapnete jen na svém účtu. Stačí kliknout na váš profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na „Použít vylepšený web Workplace“.
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí ve firmě?
Správcové systému můžou spravovat předběžný přístup pro vylepšený web pro celé Workplace prostřednictvím příspěvku Novinky v panelu pro správu. Správci můžou vybrat datum začátku a konce období předběžného přístupu. Výchozí datum konce předběžného přístupu je 9. února 2021.
Můžu přesunout svou firmu na nový web před 9. únorem 2021?
Ano. Pokud si budete chtít přesunout Workplace na nový web, změňte si datum dokončení zavedení přes Novinky > správa předběžného přístupu na požadované datum.
Jsem zaměstnanec. Jak se můžu vrátit ke klasickému rozhraní, když vylepšený web nechci používat?
Na starý web se můžete vrátit do 9. února. Stačí kliknout na profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na Použít klasický web Workplace. Po 9. únoru už tato možnost nebude k dispozici.
Kdy budou v novém prostředí k dispozici chybějící funkce?
Všechny chybějící funkce budou k dispozici do prosince, abyste si je do 9. února mohli vyzkoušet. Bude nový web podporovat všechny funkce v prohlížeči Internet Explorer?
Některé funkce včetně těch nových, jako je třeba Tmavý režim, nebudou v prohlížeči Internet Explorer podporovány. Aby vám Workplace fungovalo co nejlépe, doporučujeme použít některý z následujících prohlížečů.
Byly tyto informace užitečné?