Aktualizace zákazníků

Na stránce Novinky najdete další informace o nových funkcích a aktualizacích v rámci Workplace.

Na stránce Novinky si můžou všichni výchozí správci prohlédnout chystané funkce pro Workplace a nejnovější funkce, které máte na Workplace k dispozici už dnes.
Když si chcete otevřít stránku Novinky, otevřete si Panel pro správu. Tam můžete vybrat Novinky.
Byly tyto informace užitečné?
Portál pro dodavatele Supplier Connect umožňuje monitorování a správu obchodních aktivit s Facebookem. A teď je i na platformě Workplace.
Pro určité zaměstnance vaší společnosti, kteří mají přístup na portál Supplier Connect, zřizujeme nové účty na Workplace. Všichni uživatelé portálu Supplier Connect dostanou e-mail s informací, aby si účet nastavili. Správci systému Workplace dostanou e-mail s žádostí o kontrolu a schválení nových účtů. Teprve pak je bude možné na portál Supplier Connect přidat. E-maily chodí z adresy notification@fbworkmail.com.
Pokud máte otázky nebo připomínky, napište nám na suppliers@fb.com.
Byly tyto informace užitečné?
Upravujeme aplikaci Workplace Chat pro iOS, abychom i nadále mohli poskytovat co nejlepší a nejmodernější pracovní prostředí v rámci mobilních zařízení. Naše aplikace vám dopomůže k lepším a efektivnějším výsledkům, zatímco zabere na vašem telefonu méně místa. Představujeme také nové funkce, mimo jiné třeba tmavý režim. Aplikaci budeme rozjíždět postupně během několika měsíců.
Nové funkce
Zavádíme nové funkce, které vylepší vaši aplikaci Workplace Chat pro iOS.
Patří mezi ně:
 • Tmavý režim
Aplikaci předěláváme kompletně od základů, takže některé méně využívané funkce v ní mohou dočasně chybět. V rámci naší snahy zlepšit výkon a podpořit vaši produktivitu jsme také některé méně užívané funkce odstranili, a nemáme v plánu je obnovovat. V níže uvedeném seznamu naleznete veškeré funkce, které v aplikaci momentálně schází, a kdy je můžete očekávat zpátky, stejně jako ty, které odstraňujeme trvale:
Aktualizace: 9. listopadu 2020
Všechny chybějící funkce, které jsme slíbili představit do října, jsou obnovené. Dál sledujeme všechny názory zákazníků, které nám chodí. Posílejte nám je dál přes aplikaci, abychom mohli dál vylepšovat prostředí nové aplikace Chat pro iOS.
Teď k dispozici Bude zrušeno
Vyhledávání botů
Odeslání stálé polohy
Zobrazování webu pomocí botů
Víc označení To se mi líbí
Používání rychlých odpovědí pomocí botů
Posílání a úprava emoji, To se mi líbí a klávesnice
Používání nabídky akcí botů
Obchod se samolepkami
Vlastní odpovědi botů
Reakce palec dolů
Zobrazení ikony Nerušit v doručených zprávách
Návrhy úkonů se zprávami
Nastavení Nerušit
Nastavení přezdívek
Zobrazení všech médií sdílených v chatu
Nedávné vyhledávání
Posílání samolepek
Úprava nastavení údajů
Zmínky @here a @everyone
Automatické ukládání fotek do galerie fotoaparátu
Anket
Zobrazení nevyřízených pozvánek
Vlastní odpovědi botů
Karty lidé a objevujte
Vyhledávání zpráv
Úprava barvy skupiny
Vyhledávání v chatu
Vlastní nastavení upozornění
Nastavení stavu
Úprava fotek poslaných z knihovny fotek
Nastavení popisů skupiny
Úprava popisů skupiny
Vylepšené videohovory (včetně zvuku)
Úprava fotek nahraných z fotoaparátu
Úprava popisu a obrázku skupinového chatu
Nastavit stav
Komentář k fotce
Nastavit stav
Jak se do programu přihlásit nebo z něj odhlásit?
4. listopadu jsme začali všem zákazníkům představovat novou aplikaci Workplace Chat pro iOS. Předpokládáme, že aktualizace u všech zákazníků zabere přibližně týden.
Pokud chcete přepnout na starou verzi aplikace Workplace Chat, v panelu pro správu přejděte v oddílu Předběžný přístup pod Co je nového na příspěvek Workplace Chat pro iOS > Spravovat předběžný přístup > vyberte Nikdo. Uživatelé se nebudou moct sami vrátit ke staré verzi, ale správci systému budou muset přepnout celou instanci Workplace.
Pokud už u vás proběhla aktualizace na novou aplikaci, nemůžete přejít zpět na původní verzi.
Přejít na novou aplikaci pro iOS nebo přepnout zpět na starou verzi trvá v průměru jeden den. Jakmile bude vaše instance přepnuta, všichni uživatelé budou muset aplikaci dvakrát restartovat, aby mohli začít používat její druhou verzi. Jakmile bude dostupná plná verze, uživatelé už nebudou muset dělat nic. Dostanete upozornění, které vás informuje o tom, že obdržíte novou aplikaci Workplace Chat pro iOS.
Pokud nám chcete zaslat zpětnou vazbu, přejděte v aplikaci Workplace Chat pro iOS do nastavení a vyberte Poslat názor.
Aplikace pro Android
V tuto chvíli nemáme žádné plány přepracovávat aplikaci pro systém Android. Aplikaci pro Android neustále vylepšujeme novými funkcemi, jako jsou připravované Workplace Místnosti. Jediná funkce, která není dostupná uživatelům na systému Android, je nastavení tmavého režimu v rámci aplikace.
Byly tyto informace užitečné?
Nový web Workplace by měl tvořit základní kámen pro zlepšení efektivity a přístupnosti Workplace, což jsou na základě zpětné vazby důležité priority zákazníků. Využívá výkonnou infrastrukturu Facebooku, jejímž účelem je propojovat miliardy lidí z celého světa.
Díky této aktualizaci můžeme v budoucnu nadále vylepšovat efektivitu a dostupnost a zároveň můžeme představit zajímavé funkce zajišťující propojení a spolupráci mezi kolegy.
Co je nového?
 1. Tmavý režim: slouží k minimalizaci oslnění obrazovkou a je příjemnější pro oči především ve zhoršených světelných podmínkách. Do tmavého režimu můžete přepnout kliknutím na svůj profilový obrázek vlevo dole, pak na Možnosti zobrazení a potom na Tmavý režim.
 2. Režim na plnou šířku: přináší lepší prostředí lidem, kteří používají velké monitory, protože minimalizuje zbytečná prázdná místa.
 3. Lepší prostředí pro vytváření příspěvků: zmodernizovali jsme prostředí vytváření příspěvků tím, že jsme pro zvýšení pozornosti sbalili oddíl „Přidat do příspěvku“ a přidali jsme možnosti pro snazší formátování textu.
 4. Usnadnění přístupu: kromě tmavého režimu jsme představili vylepšenou správu zaměření, snazší navigaci na klávesnici a podporu čteček obrazovky. Další informace o usnadnění přístupu na Workplace najdete v našem Centru nápovědy.
 5. Rychlejší: díky špičkovým součástem infrastruktury vyvinutým ve Facebooku je teď web Workplace výrazně rychlejší a vyhledávání věcí, které potřebujete k práci, je snazší.
Co se změnilo?
Abychom vám usnadnili orientaci v novém rozhraní webu, uvádíme některé funkce, které jsme přesunuli nebo změnili:
 1. Přehledy skupiny: tato funkce se přesunula do oddílu „Možnosti správce“. Najdete ji pomocí nabídky „...“ pod záhlavím Skupiny a zobrazuje se na celou obrazovku.
 2. Možnosti pro správce skupin: tato funkce se teď zobrazuje na celou obrazovku a obsažené informace i celkový vizuální design jsou přehlednější.
 3. Výchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupinách: najdete zde možnosti jako Přidat fotku/video, oznámit polohu nebo sdílet pocity a aktivitu. Další možnosti si zobrazte kliknutím do nástroje pro tvorbu příspěvků a můžete použít funkci Přidat k příspěvku.
 4. Nabídka chatu: provedli jsme změny v rozhraní po kliknutí na tlačítko + v chatu. Změnilo se pořadí možných akcí. Například možnost vytvořit anketu je teď na posledním místě.
 5. Rozhraní událostí: Zmodernizovali jsme uživatelské rozhraní Událostí: tlačítko Pozvat už není pod podrobnostmi události, ale v pravém horním rohu, abyste mohli snadněji kolegy rychle pozvat na firemní a týmové události.
Co zatím chybí?
Některá prostředí zatím tmavý režim zcela nepodporují. Procházíme jednotlivé stránky a při spuštění bude tato funkce zcela podporována.
Co nebude v novém prostředí k dispozici?
 1. Nastavení přezdívky: abychom odlehčili infrastrukturu webu Workplace, rozhodli jsme se odebrat funkci „nastavit přezdívku“, která účastníkům chatu umožňovala nastavovat si vzájemně přezdívky. Rozhodli jsme se přestat tuto funkci používat jak na webu Workplace, tak v aplikaci Workplace Chat pro iOS.
 2. Obrázkové ankety: tato funkce byla velmi málo používaná, takže jsme se rozhodli ji zrušit.
 3. Rychlá pomoc v produktu: Na novém webu jsme zjednodušili nabídku a odebereme rychlou pomoc v produktu. I nadále budete moct kliknout na Centrum nápovědy a najít v něm odpovědi na své otázky.
Seznam funkcí
NovinkyCo se změniloCo jsme opraviliUž není k dispozici
Tmavý režimPřehledy skupinyPřikládání několika souborů / fotek k příspěvkuNastavit přezdívku
Širší kanálMožnosti pro správce skupinChybí tlačítko trvale zobrazené nabídky „Pustit se do toho“ pro chatovací botyObrázkové ankety
Lepší prostředí pro vytváření příspěvkůVýchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupináchNový název automatického členství ve skupině: Kdo má předem schválené přijetí.Rychlá pomoc v produktu
Usnadnění přístupuNabídka chatuŽivé P2P vysílání Enterprise
RychlejšíRozhraní událostíPodpora tvorby událostí ve skupinách
Přehledy příspěvků jsou teď přístupné přes kontextuální nabídku v pravém horním rohu vašich příspěvků.
Vytváření fotoalb ve skupinách
Pozvánky do skupin prostřednictvím nahrávání souborů CSV
Viditelnější časové značky chatů
Integrace souborů do služeb Google Drive a Dropbox
Možnost přikládat k příspěvku víc souborů a zobrazovat náhledy souborů
Formátování při zobrazení příspěvků s markdownem na celou obrazovku
Vytváření a úprava uzavřených titulků ve videích
Integrace souborů se službou Sharepoint / Onedrive
Zobrazení plánů v událostech
Nahrávání souborů na kartě Soubory ve skupině
Funkce fotoaparátu v chatu
Komentáře k souborům
Vícejazyčný příspěvek
Témata
Plán spuštění
12. srpna – zapnutí předběžného přístupu (k dispozici nový i klasický web): Správci můžou testovat nové prostředí a zapnout/vypnout ho pro svou firmu
26. srpna – pouze vypnutí předběžného přístupu (k dispozici nový i klasický web): Nový web se spustí pro všechny zákazníky. Pokud firmy budou chtít, můžou se vrátit k původnímu prostředí.
Prosinec – hlavní chybějící funkce dostupné: Všechny chybějící funkce včetně Témat a Vícejazyčných příspěvků budou k dispozici v novém prostředí.
9. února – původní web už nebude k dispozici: Vaše Workplace se přesune na nový web Workplace a k původnímu prostředí už nebudete mít přístup. Uživatelé prohlížeče Internet Explorer 11 přejdou na omezenou verzi nového prostředí Workplace.
Časté dotazy
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí?
Jako správce můžete nový web vyzkoušet tak, že si ho zapnete jen na svém účtu. Stačí kliknout na váš profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na „Použít vylepšený web Workplace“.
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí ve firmě?
Správcové systému můžou spravovat předběžný přístup pro vylepšený web pro celé Workplace prostřednictvím příspěvku Novinky v panelu pro správu. Správci můžou vybrat datum začátku a konce období předběžného přístupu. Výchozí datum konce předběžného přístupu je 9. února 2021.
Můžu přesunout svou firmu na nový web před 9. únorem 2021?
Ano. Pokud si budete chtít přesunout Workplace na nový web, změňte si datum dokončení zavedení přes Co je nového? a potom vyberte správu předběžného přístupu na požadované datum.
Jsem zaměstnanec. Jak se můžu vrátit ke klasickému rozhraní, když vylepšený web nechci používat?
Na starý web se můžete vrátit do 9. února. Stačí kliknout na profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na Použít klasický web Workplace. Po 9. únoru už tato možnost nebude k dispozici.
Kdy budou v novém prostředí k dispozici chybějící funkce?
Všechny chybějící funkce budou k dispozici do prosince, abyste si je do 9. února mohli vyzkoušet. Bude nový web podporovat všechny funkce v prohlížeči Internet Explorer?
Některé funkce včetně těch nových, jako je třeba Tmavý režim, nebudou v prohlížeči Internet Explorer podporovány. Aby vám Workplace fungovalo co nejlépe, doporučujeme použít některý z následujících prohlížečů.
Byly tyto informace užitečné?