Aktualizace zákazníků

Na stránce Novinky najdete další informace o nových funkcích a aktualizacích v rámci Workplace.

Na stránce Novinky si můžou všichni výchozí správci prohlédnout chystané funkce pro Workplace a nejnovější funkce, které máte na Workplace k dispozici už dnes.
Když si chcete otevřít stránku Novinky, otevřete si Panel pro správu. Tam můžete vybrat Novinky.
Byly tyto informace užitečné?
Portál pro dodavatele Supplier Connect umožňuje monitorování a správu obchodních aktivit s Facebookem. A teď je i na platformě Workplace.
Pro určité zaměstnance vaší společnosti, kteří mají přístup na portál Supplier Connect, zřizujeme nové účty na Workplace. Všichni uživatelé portálu Supplier Connect dostanou e-mail s informací, aby si účet nastavili. Správci systému Workplace dostanou e-mail s žádostí o kontrolu a schválení nových účtů. Teprve pak je bude možné na portál Supplier Connect přidat. E-maily chodí z adresy notification@fbworkmail.com.
Pokud máte otázky nebo připomínky, napište nám na suppliers@fb.com.
Byly tyto informace užitečné?
Upravujeme aplikaci Workplace Chat pro iOS, abychom i nadále mohli poskytovat co nejlepší a nejmodernější pracovní prostředí v rámci mobilních zařízení. Naše aplikace vám dopomůže k lepším a efektivnějším výsledkům, zatímco zabere na vašem telefonu méně místa. Představujeme také nové funkce, jako je tmavý režim a plná podpora Workplace Místností, našeho nového produktu pro videochat. Aplikaci budeme rozjíždět postupně během několika měsíců.
Nové funkce
Zavádíme nové funkce, které vylepší vaši aplikaci Workplace Chat pro iOS.
Patří mezi ně:
Aplikaci předěláváme kompletně od základů, takže některé méně využívané funkce v ní mohou dočasně chybět. V rámci naší snahy zlepšit výkon a podpořit vaši produktivitu jsme také některé méně užívané funkce odstranili, a nemáme v plánu je obnovovat. V níže uvedeném seznamu naleznete veškeré funkce, které v aplikaci momentálně schází, a kdy je můžete očekávat zpátky, stejně jako ty, které odstraňujeme trvale:
Aktualizace: 12  října 2020
Dál sledujeme zpětnou vazbu od všech zákazníků z části Předběžný přístup aplikace Chat pro iOS. Dole uvádíme nejnovější vylepšení aplikace a nadcházející novinky.
Vylepšení aplikace Workplace Chat pro iOS: V dalších dvou verzích aplikace najdete vylepšení pro vyhledávání zpráv a opravu chyby, kvůli které docházelo ke ztrátě avatarů po přečtení zprávy. Uvádíme skrytý chat a trvale skrytý chat v nastavení, vrací se ankety a nově můžete upravovat popis a obrázky skupinových chatů.
Další kroky v rámci aplikace Workplace Chat pro iOS: Momentálně pracujeme na nastavení stavu a na komentářích k fotkám, na opravě chyb nahlášených uživateli a na spolehlivosti videohovorů a audiohovorů.
Teď k dispozici Bude podporováno do konce říjnaBude zrušeno
Vyhledávání botů
Komentáře k fotkám
Odeslání stálé polohy
Zobrazování webu pomocí botů
Nastavit stav
Víc označení To se mi líbí
Používání rychlých odpovědí pomocí botů
Posílání a úprava emoji, To se mi líbí a klávesnice
Používání nabídky akcí botů
Obchod se samolepkami
Vlastní odpovědi botů
Reakce palec dolů
Zobrazení ikony Nerušit v doručených zprávách
Návrhy úkonů se zprávami
Nastavení Nerušit
Nastavení přezdívek
Zobrazení všech médií sdílených v chatu
Nedávné vyhledávání
Posílání samolepek
Úprava nastavení údajů
Zmínky @here a @everyone
Automatické ukládání fotek do galerie fotoaparátu
Anket
Zobrazení nevyřízených pozvánek
Ukládání zpráv
Karty lidé a objevujte
Vyhledávání zpráv
Úprava barvy skupiny
Vyhledávání v chatu
Vlastní nastavení upozornění
Nastavení stavu
Úprava fotek poslaných z knihovny fotek
Nastavení popisů skupiny
Úprava popisů skupiny
Vylepšené videohovory (včetně zvuku)
Úprava fotek nahraných z fotoaparátu
Úprava popisu a obrázku skupinového chatu
Poznámka: tyto funkce jsou stále dostupné na webu a dalších platformách, ale jsou dočasně nedostupné v systému iOS.
Jak se do programu přihlásit nebo z něj odhlásit?
Pokud se chcete zúčastnit našeho programu předběžného přístupu, v panelu pro správu přejděte v oddílu Předběžný přístup pod Co je nového na příspěvek Workplace Chat pro iOS > Spravovat předběžný přístup > vyberte přihlášení správců systému ve vašem Workplace nebo přihlášení celého Workplace.
Pokud chcete přepnout na starou verzi aplikace Workplace Chat, v panelu pro správu přejděte v oddílu Předběžný přístup pod Co je nového na příspěvek Workplace Chat pro iOS > Spravovat předběžný přístup > vyberte Nikdo. Uživatelé se nebudou moci sami vrátit ke staré verzi, ale správci systému budou muset přepnout celou instanci Workplace.
Přejít na novou aplikaci pro iOS nebo přepnout zpět na starou verzi trvá v průměru jeden den. Jakmile bude vaše instance přepnuta, všichni uživatelé budou muset aplikaci dvakrát restartovat, aby mohli začít používat její druhou verzi. Jakmile bude dostupná plná verze, uživatelé už nebudou muset dělat nic. Dostanete upozornění, které vás informuje o tom, že obdržíte novou aplikaci Workplace Chat pro iOS.
Pokud nám chcete zaslat zpětnou vazbu, přejděte v aplikaci Workplace Chat pro iOS do nastavení a vyberte Poslat názor.
Aplikace pro Android
V tuto chvíli nemáme žádné plány přepracovávat aplikaci pro systém Android. Aplikaci pro Android neustále vylepšujeme novými funkcemi, jako jsou připravované Workplace Místnosti. Jediná funkce, která není dostupná uživatelům na systému Android, je nastavení tmavého režimu v rámci aplikace.
Byly tyto informace užitečné?
Nový web Workplace by měl tvořit základní kámen pro zlepšení efektivity a přístupnosti Workplace, což jsou na základě zpětné vazby důležité priority zákazníků. Využívá výkonnou infrastrukturu Facebooku, jejímž účelem je propojovat miliardy lidí z celého světa.
Díky této aktualizaci můžeme v budoucnu nadále vylepšovat efektivitu a dostupnost a zároveň můžeme představit zajímavé funkce zajišťující propojení a spolupráci mezi kolegy.
Co je nového?
 1. Tmavý režim: slouží k minimalizaci oslnění obrazovkou a je příjemnější pro oči především ve zhoršených světelných podmínkách. Na Tmavý režim můžete přepnout tak, že v navigaci vlevo přejdete na svůj Profilový obrázek → Nastavení → Možnosti zobrazení → Tmavý režim
 2. Režim na plnou šířku: přináší lepší prostředí lidem, kteří používají velké monitory, protože minimalizuje zbytečná prázdná místa.
 3. Lepší prostředí pro vytváření příspěvků: zmodernizovali jsme prostředí vytváření příspěvků tím, že jsme pro zvýšení pozornosti sbalili oddíl „Přidat do příspěvku“ a přidali jsme možnosti pro snazší formátování textu.
 4. Usnadnění přístupu: kromě tmavého režimu jsme představili vylepšenou správu zaměření, snazší navigaci na klávesnici a podporu čteček obrazovky. Další informace o usnadnění přístupu na Workplace najdete v našem Centru nápovědy.
 5. Rychlejší: díky špičkovým součástem infrastruktury vyvinutým ve Facebooku je teď web Workplace výrazně rychlejší a vyhledávání věcí, které potřebujete k práci, je snazší.
Co se změnilo?
Abychom vám usnadnili orientaci v novém rozhraní webu, uvádíme některé funkce, které jsme přesunuli nebo změnili:
 1. Přehledy skupiny: tato funkce se přesunula do oddílu „Možnosti správce“. Najdete ji pomocí nabídky „...“ pod záhlavím Skupiny a zobrazuje se na celou obrazovku.
 2. Možnosti pro správce skupin: tato funkce se teď zobrazuje na celou obrazovku a obsažené informace i celkový vizuální design jsou přehlednější.
 3. Výchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupinách: najdete zde možnosti jako Přidat fotku/video, oznámit polohu nebo sdílet pocity a aktivitu. Další možnosti si zobrazte kliknutím do nástroje pro tvorbu příspěvků a můžete použít funkci Přidat k příspěvku.
 4. Nabídka chatu: provedli jsme změny v rozhraní po kliknutí na tlačítko + v chatu. Změnilo se pořadí možných akcí. Například možnost vytvořit anketu je teď na posledním místě.
 5. Rozhraní událostí: Zmodernizovali jsme uživatelské rozhraní Událostí: tlačítko Pozvat už není pod podrobnostmi události, ale v pravém horním rohu, abyste mohli snadněji kolegy rychle pozvat na firemní a týmové události.
Co zatím chybí?
Většina funkcí Workplace kromě několika málo používaných funkcí uvedených v následující části bude na novém webu k dispozici nejpozději od října. Pokud chcete používat funkce, které do nového rozhraní teprve převádíme, doporučujeme zatím používat staré prostředí. Jedná se o tyto funkce:
 1. Témata: lze přidat až po zveřejnění příspěvku, neobsahují návrhy na témata a momentálně je najdete ve spodní části příspěvku. Značky témat se nezobrazují ve sloupci vpravo a chybí nastavení správce pro zapnutí/vypnutí funkce témat pro skupinu.
 2. Chat: momentálně chybí funkce hlasový klip (k dispozici nejpozději od prosince).
 3. Oznamovací pole: podpora vícejazyčných příspěvků
 4. Podpora tmavého režimu: některá prostředí zatím tmavý režim zcela nepodporují. Procházíme jednotlivé stránky a při spuštění bude tato funkce zcela podporována.
Aktualizace stavu: 26. října 2020
Dál sledujeme zpětnou vazbu od všech zákazníků z části Předběžný přístup nového webu Workplace. Dole uvádíme nejnovější vylepšení prostředí a nadcházející novinky.
Vylepšení webu
Opravili jsme několik malých chyb, ale hlavně jsme se soustředili na obnovení podpory pro hlasové klipy v chatu webu, vícejazyčné příspěvky a témata. Práce na vícejazyčných příspěvcích a tématech stále probíhá a plně podporované by měly být od prosince.
Co mám dělat dál?
Stále pracujeme na podpoře pro hlasové klipy na webovém chatu, vícejazyčné příspěvky a Témata. Jedná se o komplexnější funkce, jejich implementace do nového prostředí vyžaduje víc času.
Co nebude v novém prostředí k dispozici?
 1. Nastavení přezdívky: abychom odlehčili infrastrukturu webu Workplace, rozhodli jsme se odebrat funkci „nastavit přezdívku“, která účastníkům chatu umožňovala nastavovat si vzájemně přezdívky. Rozhodli jsme se přestat tuto funkci používat jak na webu Workplace, tak v aplikaci Workplace Chat pro iOS.
 2. Obrázkové ankety: tato funkce byla velmi málo používaná, takže jsme se rozhodli ji zrušit.
Poznámka ohledně podpory prohlížeče Internet Explorer 11
Internet Explorer 11 (IE11) není v novém rozhraní momentálně podporován a každý, kdo IE11 používá, musí dál používat staré rozhraní. Chápeme, že někteří zákazníci IE11 používají a že pro ně může být složité prohlížeč upgradovat nebo změnit. Proto se zákazníky vytvoříme dlouhodobý plán a všechny budeme průběžně informovat.
Seznam funkcí
NovinkyCo se změniloCo jsme opraviliK dispozici nejpozději od říjnaUž není k dispozici
Tmavý režimPřehledy skupinyPřikládání několika souborů / fotek k příspěvkuFunkce hlasový klip v chatuNastavit přezdívku
Širší kanálMožnosti pro správce skupinChybí tlačítko trvale zobrazené nabídky „Pustit se do toho“ pro chatovací botyK dispozici nejpozději od prosinceObrázkové ankety
Lepší prostředí pro vytváření příspěvkůVýchozí nabídka pole pro vytvoření příspěvku ve skupináchNový název automatického členství ve skupině: Kdo má předem schválené přijetí.Témata
Usnadnění přístupuNabídka chatuŽivé P2P vysílání EnterprisePodpora vícejazyčných příspěvků
RychlejšíRozhraní událostíPodpora tvorby událostí ve skupinách
Přehledy příspěvků jsou teď přístupné přes kontextuální nabídku v pravém horním rohu vašich příspěvků.
Vytváření fotoalb ve skupinách
Pozvánky do skupin prostřednictvím nahrávání souborů CSV
Viditelnější časové značky chatů
Integrace souborů do služeb Google Drive a Dropbox
Možnost přikládat k příspěvku víc souborů a zobrazovat náhledy souborů
Formátování při zobrazení příspěvků s markdownem na celou obrazovku
Vytváření a úprava uzavřených titulků ve videích
Integrace souborů se službou Sharepoint / Onedrive
Zobrazení plánů v událostech
Nahrávání souborů na kartě Soubory ve skupině
Funkce fotoaparátu v chatu
Komentáře k souborům
Plán spuštění
12. srpna – volitelný předběžný přístup (k dispozici nový i klasický web)
Správci můžou testovat nové prostředí a zapnout nebo vypnout ho ve své firmě.
26. srpna – pouze vypnutí předběžného přístupu (k dispozici nový i klasický web)
Nový web se spustí pro všechny zákazníky. Pokud firmy budou chtít, můžou se vrátit k původnímu prostředí.
Říjen – v novém prostředí budou k dispozici chybějící funkce (je k dispozici nový i klasický web)
Nejpozději od října bude k dispozici většina funkcí Workplace používaných v novém webovém prostředí, kromě vícejazyčných příspěvků a témat.
9. prosince – původní web už nebude k dispozici
Vaše Workplace se přesune na nový web Workplace a k původnímu prostředí už nebudete mít přístup. Poznámka: Uživatelé prohlížeče Internet Explorer 11 budou nadále používat původní prostředí.
Časté dotazy
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí?
Jako správce můžete nový web vyzkoušet tak, že si ho zapnete jen na svém účtu. Stačí kliknout na váš profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na „Použít vylepšený web Workplace“.
Jsem správce. Jak mám zapnout nebo vypnout a vyzkoušet nové webové prostředí ve firmě?
Od 12. srpna do 9. prosince můžou správci systému zapnout nebo vypnout vylepšený web pro celé Workplace prostřednictvím příspěvku v oddílu Připravované funkce na stránce Novinky v panelu pro správu. Správci můžou vybrat datum začátku a konce období předběžného přístupu. Pro všechny firmy bylo datum zahájení předběžného přístupu automaticky nastaveno na 26. srpna, ale začátek používání nového prostředí můžete odsouvat do 9. prosince.
Jsem zaměstnanec. Jak se můžu vrátit ke klasickému rozhraní, když vylepšený web nechci používat?
Na starý web se můžete vrátit do 9. prosince. Stačí kliknout na profilový obrázek v levém dolním rohu a pak kliknout na „Použít klasický web Workplace“. Po 9. prosinci už tato možnost nebude k dispozici.
Kdy budou v novém prostředí k dispozici chybějící funkce?
Všechny chybějící funkce budou k dispozici do října, abyste si je do 9. prosince mohli vyzkoušet.
Kdy bude nové prostředí zavedeno pro všechny?
9. prosince se vaše Workplace přesune na nový web Workplace a k původnímu webu Workplace už nebudete mít přístup. Uživatelé IE11 budou dál používat klasické prostředí.
Byly tyto informace užitečné?